04 Apr
04Apr

 

Fujifilm X-H1

הגוף החדש והמדובר ביותר של חברת פוג'י (אחרי הגוף המדובר של החברה: הפורמט הביינוני. (כתבה על הפורמט הביינוני).

הגוף הזה מכיל כמה חידושים, שמשפרים את יכולות הצילום שלו, ביחס לגוף (X-T2 אני מצרף כתבה עליו). דבר ראשון החיישן עבר שינוי קל שמשפר את חדות הגוף בצילום. החיישן יושב כרגע על משטח שמסוגל לזוז לארבעה צירים במישור מה שמאפשר לצלם במהיריות סגר נמוכות מהרגיל ועדיין לשמור על חדות התמונה. הוסיפו לגוף צג עליון, כמו שיש בפורמט הבינוני והגדילו אות הגוף, על מנת לשלוט טוב יותר בפיזור החום במהלך העבודה, ולהקטין את הבעיה של פיקסלים שרופים, טוב יותר מבגופי צילום אחרים. (כתבה בנושא פיקסלים שרופים). הגוף מיוצר ממגנזיום ברובו והמעבד עבר שיפור במנגנון האוטופוקוס וביכולות הגוף לצילום וידאו.

****בנוגע לצילום הוידאו עוד לא יצא לי להתנסות בזה עם הגוף הזה וברגע שיצא לי להתנסות בצורה מספקת אני אכין כתבה בנושא.


אוטופוקוס Fujifilm X-H1 

נתחיל עם מנגנון האוטופוקוס של (X-H1) ביחס לגוף הקודם (X-T2) . הגוף הקודם מפקס היטב ואני מצלם איתו שנה שלמה ועד היום לא ניתקלתי בבעיות מיוחדות בנוגע לאוטופוקוס. אבל מהרגע הראשון ראיתי שיפור ביחס ל (X-T2) הדבר הראשון שיצא לי לנסות זה את מנגנון האוטופוקוס באור יום. יצאתי עם הילדים לפארק חבלים בצפון. באחד המתקנים היה צריך להתנדנד על חבל גבוה. למנגנון אוטופוקוס הכי קשה לפקס על גוף שמתקרב אליך במהירות ויותר קל לפקס על גוף שחוצה את הפריים או נע מצד לצד. ולכן עמדתי מול החבל. כך שאלצתי את מנגנון האוטופוקוס להתאמץ ולפקס על הילד שלי שהוא מתנדנד ישר אלי. המנגנון צד אותו ברוב המקרים. באמת ראיתי את השיפור ואת היכולות המשופרות של המעבד בכל הקשור לפיקוס.

הדבר השני שניסיתי למחרת הוא היכולת לפקס בתנאי חושך. גם פה רואים שיפור ברור. צילמתי את האוהל שלי מבלי לעזור למנגנון האוטופוקוס בעזרת פנס ונתתי לו להסתמך על אור הירח החלש בלבד. הוא מצא את הפוקוס במהירות וללא כל קושי. למי ממכם שניסה לפקס על אובייקט חשוך בחושך מבין עד כמה זה קשה לביצוע. אומנם הייתי צריך לפתוח את הצמצם למקסימום אבל עדיין רוב הגופים לא היו מצליחים לפקס גם עם צמצם פתוח. בנוסף לזה הגוף לא יכול היה להשתמש בפנס הקטן בקידמת הגוף לעזור לו לפקס מפני שהאוהל היה במרחק של שמונה מטר ממנו!
חדות בסטודיו ובשטח Fujifilm X-H1

דבר נוסף שעבר שיפור (אומנם קטן אבל עדיין שיפור) הוא החדות של הגוף. וכמו שאתם יודעים תמונות חדות זה ללא ספק הדבר החשוב ביותר ברמת התוצאה הסופית בצילום. הגוף ייצר תמונות חדות עוד יותר ממה שאני רגיל לראות וזה היה נכון בכל העדשות שעבדתי איתן. אם זה עדשות רחבות זוית כמו ה 16/1.4 ואם זאת העדשה החדשה ה 80/2 מקרו. בסטודיו לא ראו הבדל עצום בחדות בזכות עבודת הפלשים (אם כי עדיין היה שיפור בתחום) אבל בשטח השיפור בחדות היה בולט יותר לעין בצורה משמעותית ובטח כשיורדים במהירויות הסגר. בצילומי המקרו כשלא הייתה לי ברירה בגלל שהשמש עוד לא עלתה לגובה מספיק, או בזריחה קיבלתי תמונות חדות גם במהירויות סגר נמוכות יותר
לסיכום

לא התייחסתי לסימולציות הפילים מפני שהן זהות ל (X-T2) חוץ מפילים חדש שהתווסף לצילום הוידאו שעוד לא יצא לי לנסות אותו כמו שצריך ואני מקוה שיצא בקרוב. למעשה לשני הגופים יש את אותם הפרמטרים כמעט בכל דבר. אם זאת החידושים שיש בגוף הזה משאירים אותו עם היד על העליונה ללא כל צל של ספק. החדות שעברה שיפור מורגשת. מנגנון האוטופוקוס באור יום ובתנאי חושך. הטמפרטורה של הגוף שנשמרת נמוכה לזמן ממושך יותר והצג למעלה מגדיל את נוחות השימוש.

אין לי ספק שמי שהולך לקנות עכשיו גוף חדש כדאי לו להשקיע את ההפרש ולקנות כבר את הגוף החדש (X-H1) לצלמי אירועים, סטודיו ומקרו זה ברור שזאת המצלמה הנכונה ביותר לקניה.
 

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.